آموزش ساخت آزمون در وردپرس

زمان مطالعه: 5 دقیقه

افزایش نرخ تعامل کاربران با ساخت آزمون

ساخت آزمون در ورپرس بسیار ساده و سریع است. جالب است بدانید که بسیاری از سایت‌های محبوب مانند BuzzFeed از آزمون‌ها برای ایجاد محتوای وایرال و افزایش تعامل کاربران در سایت‌هایشان استفاده می‌کنند.

در این آموزش بهترین پلاگین‌ها برای ساخت آزمون در وردپرس را برای شما انتخاب کرده‌ام. با استفاده از آن‌ها می‌توانید کاربران خود را در سایتتان درگیر کنید تا زمان بیشتری را در سایتتان صرف کنند.

پیشنهادهای حرفه‌ای ساخت آزمون

در نظر داشته باشید که رویکرد من در این آموزش معرفی پلاگین‌های ساده، آسان و سریع برای ساخت آزمون است. اگر قصد دارید که خیلی حرفه‌ای عمل کنید به شما پلاگین گرویتی فرمز و ادآن مکمل آن Gravity Forms Quiz Add-On را پیشنهاد می‌کنم.

پلاگین پیشنهادی بعدی من برای این کار، پلاگین قدرتمند e-Form است.

ساخت آزمون در وردپرس با پلاگین LearnDash

ساخت آزمون در وردپرس LearnDash

LearnDash بهترین پلاگین LMS وردپرس موجود در بازار است. این پلاگین با ویژگی‌های قدرتمندش امکان ایجاد هرگونه آزمونی را به شما می‌دهد.

این پلاگین ایجاد انواع سؤالات مانند: چند گزینه‌ای با انتخاب یک گزینه یا بیشتر، تشریحی، جای خالی، مرتب کردن موارد، صحیح و غلط، نظرسنجی و… را ممکن می‌سازد.

برخی دیگر از ویژگی‌های آن عبارتند از:

 • تست‌های با محدودیت زمان
 • سؤالات تصادفی
 • بانک سؤالات
 • آزمون‌های چند صفحه‌ای
 • محدودیت در تعداد دفعات شرکت در آزمون
 • و بسیاری ویژگی‌های دیگر.

امکانات پس از آزمون هم شامل موارد زیر می‌باشد:

 • راهنمایی دوباره
 • قابلیت ارسال پیام
 • نمایش نتیجه آزمون به شکل‌های مختلف
 • صفحه نمایش مراحل طی شده و نتایج به دست آمده
 • گواهینامه‌
 • و نمایش سطح شرکت‌کننده

چنانچه در سایتتان دوره‌های آموزشی آنلاین می‌فروشید یا محتوای وایرال می‌سازید، LearnDash یکی از بهترین و منعطف‌ترین پلاگین‌های وردپرس برای شماست.

مشاهده سایت این افزونه

ساخت آزمون در وردپرس با پلاگین WP Quiz

ساخت آزمون در وردپرس TryInteractWP Quiz یک افزونه انعطاف پذیر باکاربری آسان است و امکاناتی چون: افزودن عکس به سؤالات و جواب‌ها، قابلیت شروع مجدد آزمون توسط کاربر، نمایش نتیجه در پایان و… را دراختیارتان می‌گذارد.

WP Quiz دو نوع آزمون را ایجاد می‌کند:

 • آزمون تک صفحه‌ای
 • آزمون چند صفحه‌ای

این پلاگین به شما قابلیت اسکرول خودکار و افزودن دکمه‌های به اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی را نیز می‌دهد. نسخه حرفه‌ای این افزونه به شما امکان وادار کردن کاربران به انجام یک کار دلخواه برای مشاهده نتایج، تصادفی کردن نمایش سؤالات و پاسخ، تایمر شمارش معکوس و نمایش تبلیغات را می‌دهد.

مشاهده صفحه این افزونه در مخزن وردپرس

ساخت آزمون در وردپرس با پلاگین Quiz and Survey Master

پلاگین Quiz and Survey Master برای طراحی امتحانQuiz and Survey Master پلاگینی منعطف برای ساخت آزمون و همچنین برای نظرسنجی است. این پلاگین دوکاره‌ی قدرتمند ممکن است در نگاه اول خیلی شسته و رفته به نظر نرسد، اما در عوض ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای دارد.

این پلاگین از انواع مختلفی از سؤالات مانند: چندگزینه‌ای، صحیح غلط، جای خالی و… پشتیبانی می‌کند. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که برگه‌های چندگانه‌ی نمایش نتیجه تست ایجاد کنید، بنابراین می‌توانید آن‌ها را بر اساس نمره کاربر سفارشی‌سازی کنید. پشتیبانی ایمیلی، گواهینامه، نکات، کادرهای نظرات و بسیاری ویژگی‌های دیگر با پرداخت هزینه افزونه دردسترس شما قرار می‌گیرند.

مشاهده صفحه این افزونه در مخزن وردپرس

ساخت آزمون در وردپرس با پلاگین mTouch Quiz

طراحی کوئیز پلاگین Quiz and Survey MastermTouch Quiz یک پلاگین آزمون‌ساز وردپرس است که براساس ویژگی تحرک و یادگیری نوشته شده است. این پلاگین از نکات، پاسخ‌های صحیح متعدد، های‌لایت شدن پاسخ صحیح در طی آزمون یا پس از آن، محدود کردن تعداد دفعات انتخاب و… پشتیبانی می‌کند.

با این پلاگین می‌توانید صفحات شروع و پایان اختصاصی برای آزمون بسازید و نمایش سؤالات را تصادفی کنید. همچنین امکان نمایش نمره‌ی هر سؤال و کارنامه‌ی آزمون نیز وجود دارد.

مشاهده صفحه این افزونه در مخزن وردپرس

ساخت آزمون در وردپرس با پلاگین Quiz Cat

پلاگین ساخت امتحان در سایت Quiz and Survey MasterQuiz Cat یک پلاگین رایگان وردپرس رایگان با رابط کاربری آسان و آپشن‌هایی فوق‌العاده برای ایجاد آزمون‌های وایرال برای وب سایت شما است. این پلاگین امکان افزودن عکس به هر سؤال و جواب و ایجاد صفحه‌های شروع و پایان برای آزمون را به شما می‌دهد. پس از فعال‌سازی، پلاگین از شما می‌خواهد به API سایتش متصل شوید. با این‌حال بدون اتصال به API هم پلاگین بدون مشکل و به خوبی کار می‌کند. کار کردن با این پلاگین و گزینه‌های بسیار خوبش بسیار ساده است.

مشاهده صفحه این افزونه در مخزن وردپرس

ساخت آزمون در وردپرس با پلاگین HD Quiz

ساخت امتحان حرفه‌ای Quiz and Survey MasterHD Quiz یک پلاگین رایگان عالی دیگر برای ساخت آزمون در وردپرس است، که با طراحی عالی‌اش به شما امکان ایجاد آزمون‌های نامحدود با تعداد سؤالات دلخواه می‌دهد. همچنین می‌توانید به سؤالات و جواب‌هایتان تصاویر GIF اضافه کنید تا آزمون تعاملی‌تر و جالب‌ترشود. از ویژگی‌های قابل توجه این پلاگین می‌توان به تایمر آزمون، کادر راهنمایی برای سؤالات، اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی، استفاده از عکس به عنوان پاسخ و… اشاره کرد.

مشاهده صفحه این افزونه در مخزن وردپرس

ساخت آزمون در وردپرس با پلاگین ARI Stream Quiz

ساخت آزمون در وردپرس Quiz and Survey MasterARI Stream Quiz به شما امکان می‌دهد از آزمون با جمع‌آوری ایمیل و نام کاربران به منظور lead generation استفاده کنید. این پلاگین از قابلیت ادغام با MailChimp و دیگر ارایه‌دهندگان سرویس ایمیل مارکتینگ پشتیبانی می‌کند. جدای از lead generation، برای ساخت آزمون نیز ویژگی‌های بسیار خوب و رابط کاربری به شدت ساده‌ای دارد.

اگر بخواهیم برخی ویژگی‌های خوب این پلاگین را معرفی کنیم باید بگوییم  این پلاگین برای عملکرد سریع‌تر از ajax استفاده می‌کند، دارای قالب‌های چندگانه است، قابلیت ادغام شبکه‌های اجتماعی را دارد، از Open Graph پشتیبانی می‌کند و… .

مشاهده صفحه این افزونه در مخزن وردپرس

ساخت آزمون در وردپرس با پلاگین Chained Quiz

ساخت آزمون در وردپرس Quiz and Survey MasterChained Quiz یک پلاگین آزمون‌ساز وردپرس با ویژگی منطق شرطی است که در آن سوال بعدی در آزمون به پاسخ کاربر به سوال قبلی بستگی دارد. این پلاگین امکان ایجاد تست‌های شخصیتی شدیداً تعاملی که به شکل پویا تغییر می‌کند را به شما می‌دهد.

همچنین از امکان انتخاب چند گزینه به عنوان پاسخ صحیح، امکان انتخاب یک پاسخ صحیح و سؤالات تشریحی پشتیبانی می‌کند. می‌توانید به هر پرسش نمره‌ی دلخواه را اختصاص دهید و تصمیم بگیرید بعد از این‌که کاربر پاسخ صحیح را انتخاب کرد چه اتفاقی بیفتد.

مشاهده صفحه این افزونه در مخزن وردپرس

امیدواریم این آموزش برایتان مفید بوده باشد. پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به مطالب آموزشی زیر نیز بیاندازید:

آموزش ساخت چارت سازمانی در وردپرس

شش پلاگین برتر برای نقد و بررسی محصولات

در صورتی که ابهام یا سؤالی دارید، کامنت بذارید و بپرسید. خیلی سریع بهتون جواب میدم و بعد بهتون ایمیل می‌زنم و اطلاع میدم که جواب رو چک کنید.

نظر کاربران در مورد مطلب: «آموزش ساخت آزمون در وردپرس»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به آدرس meysam.arabi@outlook.com ایمیل بزنید. در کمتر از ۴ ساعت پاسخگوی شما خواهیم بود.