دوره کاربردی چاپ

به علت بروزرسانی سرفصل‌ها در حال حاضر امکان ثبت‌نام وجود ندارد. به زودی سرفصل‌های جدید دوره منتشر و از طریق صفحه اینستاگرام من اطلاع‌رسانی‌های لازم انجام خواهد شد.

همچنین می‌توانید اطلاعات خود را در کادر زیر وارد کنید تا بعد از به‌روزرسانی و انتشار دوره‌ی جدید، مستقیماً به شما اطلاع دهم.

زمان‌بندی دوره

✓ مدت زمان دوره: ۱۰ ساعت

✓ تعداد جلسات دوره: ۳ جلسه‌ی حضوری ۳ ساعت و ۲۰ دقیقه‌ای

✓ روز و ساعت برگزاری جلسات: چهارشنبه‌ها ساعت ۱۷:۳۰

√ شروع دوره جدید: به زودی

پشتیبانی دوره

✓ پشتیبانی خارج از کلاس

✓ نحوه پشتیبانی: ارتباط مستقیم با مدرس دوره از طریق ایمیل و تلگرام

✓ مدت زمان پشتیبانی: تا ۲ ماه پس از شروع دوره

پیش‌نیاز دوره

✓ انرژی و اختصاص کمی زمان برای انجام تمرین‌های دوره

✓ آشنایی با فضای عمومی فتوشاپ (آشنایی با ایلاستریتور یا کورل دراو مزیت خواهد بود)

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

برای کسانی که ضمن آشنایی با فتوشاپ، بیکار هستند و به یک شغل اصلی و قابل اتکا نیاز دارند.

برای کسانی که شاغل هستند، اما می‌خواهند در کنار شغلشان کسب و کار آنلاین خود را نیز داشته باشند.

برای کسانی که شغل دارند، اما به یک شغل دوم با درگیری کم هم نیاز دارند.

برای کسانی که صاحب یک کسب و کار هستند و نیاز به محصولات چاپی برای کسب‌وکارشان دارند.

برای کسانی که در آینده ممکن است چیزی را (کارت ویزیت، تراکت و…) بخواهند چاپ کنند.

و همین طور برای شما…

این دوره برای چه کسانی مناسب نیست؟

برای کسانی که به درآمد فعلی خود قانعند و علاقه‌ای به درآمد بیشتر ندارند.

برای کسانی که از راه طراحی درآمد دارند، اما به این درآمد قانع بوده و نیازی به درآمد بیشتر از طریق چاپ همان طراحی‌های خودشان برای مشتری ندارند.

برای کسانی که با فضای کلی نرم‌افزار فتوشاپ آشنا نیستند.

برای کسانی که ترجیح می‌دهند چند برابر شهریه‌ی این دوره را در دفاتر فنی و… برای نیازهای چاپی‌شان خرج کنند، اما برای آموزش چاپ و حذف واسطه‌های آن زمان نگذارند.

با شرکت در این دوره دقیقاً چه چیزی به دست می‌آورید؟

۱- دوره چاپ

شما در ۳ جلسه کلاس حضوری شرکت می‌کنید. مدت زمان هر جلسه ۳ ساعت و ۲۰ دقیقه و مجموع دوره ۱۰ ساعت است. در طول دوره مباحث مختلف چاپ را می‌آموزید و در حل تمرین‌ها و مسأله‌های چاپ به صورت گروهی در کلاس درس مشارکت می‌کنید.

۲- رکورد تصویری دوره

این دوره به صورت ویدیویی رکورد می‌شود. شما از این رکورد برای مرور مجدد محتوای کلاس می‌توانید استفاده کنید. رکوردها بعد از هر جلسه برای شما ارسال می‌شوند.

۳- پشتیبانی بی‌نظیر

شما می‌توانند سؤالات خود در مورد مباحث مطرح شده در این دوره را خارج از کلاس و از طریق ایمیل یا تلگرام از مدرس خود بپرسید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ را دریافت کنید. سرعت پاسخگویی به سؤالات هنرجویان در آموزشگاه ما کم‌نظیر است.

مدت زمان پشتیبانی دوره تا ۲ ماه بعد از شروع دوره است. البته این مدت زمانی است که ما پشتیبانی را تضمین می‌کنیم و به معنای پایان پشتیبانی نیست. ما سعی می‌کنیم که پس از پایان زمان پشتیبانی باز هم با خدمات پشتیبانی خود در کنار شما باشیم.

۴- کانال اختصاصی دوره

بعد از ثبت‌نام، امکان عضویت در کانال اختصاصی دوره برای شما فراهم می‌شود. این کانال برای اطلاع‌رسانی‌های مربوط به دوره، آپدیت جلسات، نکات آموزشی و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آن دسته از سؤالات هنرجویان که برای دیگران هم مفید هستند، به همراه پاسخ کامل به آن‌ها از طریق این کانال در اختیار سایرین قرار می‌گیرد.

سرفصل‌های آموزشی دوره کاربردی چاپ

این دوره در عین کوتاه بودن تقریبی آن، بسیار کاربردی است. ما از طرح هر گونه موضوع اضافی و غیرکاربردی اجتناب کرده و یک‌راست سراغ اصل مطلب می‌رویم. شما در این دوره، ۱۰ ساعت آموزش خالص و مفید دریافت خواهید کرد.

آماده‌سازی طرح برای چاپ (جلسه ۱ – حضوری)

طراحی شما پس از چاپ لزوماً مثل آنچه که در مانیتور می‌بینید نخواهد بود. ممکن است رنگ‌ها تغییر کند، بعضی از رنگ‌ها روی هم نیفتند، بعضی ار قسمت‌های رنگی شما کچلی (اصطلاحی در چاپ) داشته باشد و… .
شما در این جلسه یاد می‌گیرید کار خود را برای چاپ آماده کنید، به نحوی که کار چاپ شده، دقیقاً مثل طراحی شما و آنچه که در مانیتور می‌بینید باشد.

چاپ، مراحل چاپ و خدمات پس از چاپ (جلسه ۲ – حضوری)

چاپ دارای مراحل مختلفی است که دانستن آن‌ها برای هر گرافیستی ضروری است. دانستن این مراحل به شما کمک می‌کند که حین طراحی از کارهایی که موجب خراب شدن کار چاپی‌تان می‌شود، اجتناب کنید تا کار چاپی با کیفیتی داشته باشید.
یووی، گلاسه، اکلیل، اکلیل شنی، انواع برش و قالب، طلاکوب و نقره‌کوب نیز از جمله کارهایی هستند که به آن‌ها خدمات پس از چاپ می‌گوییم. در این جلسه با کمّ و کیف این موارد نیز آشنا می‌شوید.

فرم‌بندی و محاسبه قیمت (جلسه ۳ – حضوری)

حتی اگر قرار نیست مراحل چاپ کاری که طراحی کرده‌اید را خودتان انجام دهید، به عنوان یک گرافیست باید با فرم‌بندی آشنا باشید. اگر فرم‌بندی را بلد باشید، کار را از اول مطابق با استانداردهای چاپخانه‌ها تهیه می‌کنید و احتمال از دست دادن بخشی از طرح در کار چاپی به صفر می‌رسد.
در این جلسه انواع فرم‌بندی به شما آموزش داده می‌شود. سپس نحوه‌ی محاسبه‌ی قیمت محصولات چاپی را همراه با چندین نمونه‌ی عملی فرا خواهید گرفت.

آزمون‌های هفتگی

طی برگزاری بیش از ۵۰ دوره آموزشی، راه‌های مختلفی را برای مرور درس‌ها امتحان کردیم. بهترین و پربازده‌ترین راهی که به آن رسیدیم انجام یک آزمون بعد از هر جلسه است.

شما بعد از هر جلسه یک هفته فرصت دارید هر در آزمون آنلاین مربوط به آن جلسه شرکت کنید.

پاسخ‌های تشریحی سؤالات آزمون، یک تدریس دوباره‌ محسوب می‌شود.

بازار کار این رشته

پس از گذراندن این دوره می‌توانید در کارت ویزیتتان، عبارت «کارشناس چاپ» را جلوی اسم خود قرار دهید.

کافی‌است فقط کمی فتوشاپ بلد باشید. اگر با ایلاستریتور (ِیا کورل دراو) هم آشنا باشید که چه بهتر.

اما چرا کمی؟ ما در این دوره از فتوشاپ فقط برای فرم‌بندی استفاده می‌کنیم نه طراحی. در صورتی که با فضای کلی فتوشاپ و ایلاستریتور آشنا باشید، می‌توانید این کار را انجام دهید.

این رشته، بازار کاری مناسب، دایمی و متنوع دارد.

کسی که وارد این کار می‌شود دارای استقلال کاری زیادی خواهد بود.

فعالیت فرد در این شاخه می‌تواند نامحدود باشد و با توجه به شرایط بازار امروز، یکی از پرسودترین کارها، کار چاپ است.

چاپ به عنوان شغل اول
می‌توانید در دفاتر فنی، طراحی و… به عنوان کارشناس چاپ استخدام شوید. یا این که کسب‌وکار شخصی خود را راه بیاندازید.
کسب و کارها به چاپ کارت ویزیت، بروشور، کاتالوگ، بنر و سایر محصولات چاپی نیاز دارند. کافی است از این مشتریان بالقوه سفارش بگیرید، سپس از طراحی و چاپ آن منتفع شوید.

چاپ به عنوان شغل دوم
در این حرفه به حضور فیزیکی شما در مراحل مختلف کار نیازی نیست. شما نه قرار است پای دستگاه ‌بایستید، نه چیزی را جابجا کنید و نه هیچ کار مشابه دیگری. شما فقط قرار است با کمک دانش خود کارها را هماهنگ کنید. می‌توانید در محل کار اصلی‌تان مشغول باشید و همزمان روند چاپ پروژه را پیگیری کنید.

چاپ برای نیازهای شخصی
اگر صاحب یک کسب‌وکار یا حتی اگر فریلنسر باشید، برای پیشبرد کار خود به چاپ کارت ویزیت، بروشور، کاتالوگ، تراکت و… نیاز پیدا خواهید کرد. با آن چه که در این دوره یاد می‌گیرید می‌توانید خروجی نهایی را مطابق ایده‌آل خود درآوردید. به روند اجرا سرعت بدهید و با اشراف به مراحل کار، بهترین چاپ ممکن را داشته باشید. قیمت تمام شده‌ی کار هم بسیار کمتر از زمانی که کار چاپتان را به دفاتر فنی و طراحی بسپارید، برایتان تمام خواهد شد. مابه‌التفاوت این که خودتان امور را انجام دهید یا به دیگران بسپارید، در بعضی پروژه‌ها چند برابر شهریه‌ی این دوره خواهد بود.

توانایی‌های شما در پایان دوره

پس از پایان این دوره و البته اگر کارها و تمرین‌هایی که طی دوره به شما سپرده می‌شود را انجام دهید، شما یک کارشناس چاپ خواهید بود. مراحل چاپ را می‌شناسید و پروژه‌های چاپی را در سریع‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه انجام خواهید داد. خروجی کار نیز بیشترین تطابق را با انتظارات شما خواهد داشت.

√ آماده کردن طرح برای چاپ و برطرف کردن ایرادات احتمالی آن‌ها

√ آشنایی با مراحل مختلف و گوناگون چاپ

√ شناخت خدمات متنوع بعد از چاپ

√ محاسبه هزینه‌ی نهایی پروژه‌های چاپی

√ فرم‌بندی محصولات چاپی

√ تعامل با مشتری

√ تعامل با حرفه‌های مختلف صنعت چاپ

√ و بسیاری نکات دیگر.

سؤالات پرتکرار در مورد این دوره

بله.

البته در گوگل همه چیز را می‌توان پیدا کرد.

مهم، کیفیت است. اطلاعات رایگانی که در اینترنت موجودند، اکثراً سطحی بوده و از عمق بالایی برخوردار نیستند. در نتیجه ممکن است به خاطر سطحی بودن اطلاعات شما، کار چاپی‌تان باطله شود و ضررهای مادی و معنوی زیادی را متحمل شوید.

در درجه‌ی بعدی فاکتور زمان را هم باید در نظر گرفت. شما سرفصل‌های ما را با شرکت در دوره طی ۱ ماه کاملاً یاد خواهید گرفت. اگر خودتان بخواهید به صورت خودآموز از طریق سرچ در گوگل و حتی آزمون و خطا این مباحث را یاد بگیرید، به چند سال زمان نیاز دارید، که باز هم جدای از ضررهای مادی و معنوی آن، قطعاً کیفیت آن حتی نزدیک به خروجی این دوره نیست.

این دوره حاصل سال‌ها تجربه‌ی کاری حرفه‌ای ما و همین طور تدریس آن به چند ده نفر است.

فقط به صورت حضوری.

با توجه به ماهیت عملی و فنی بودن بسیاری مباحث، ارایه‌ی دوره به صورت غیرحضوری بازدهی کافی را نخواهد داشت.

بله.

این دوره به صورت ویدیویی رکورد می‌شود. رکوردها بعد از هر جلسه برای شما ارسال خواهند شد.

برای اطلاع از زمان‌بندی دقیق دوره به بخش «زمان‌بندی دوره» از همین صفحه مراجعه کنید.

ما قیمت این دوره را بسیار اقتصادی درنظر گرفته‌ایم تا تمام علاقه‌مندان به راحتی در آن شرکت کنند. با توجه به قیمت پایین دوره، امکان ارایه تخفیف یا پرداخت اقساطی وجود ندارد.

پشتیبانی این دوره از طریق ایمیل و تلگرام است.

مدت زمان تضمین شده‌ی پشتیبانی دوره تا ۲ ماه بعد از شروع دوره است. البته این مدت زمانی است که ما پشتیبانی را تضمین می‌کنیم و به معنای پایان پشتیبانی نیست. سعی می‌کنیم که پس از پایان زمان رسمی پشتیبانی، باز هم با خدمات پشتیبانی خود در کنار شما باشیم.

قطعاً خیر.

دنیای چاپ بسیار بزرگ‌تر از آن است که کسی بتواند ادعا کن همه‌ی آن را بلد است، چه برسد به این که آن را در یک دوره‌، آموزش هم بدهد.

شما پس از پایان این دوره یک فرد بسیار مطلع در زمینه‌ی چاپ خواهید بود. مراحل کار را می‌شناسید و می‌دانید که پروسه‌ی چاپ شامل چه مراحلی است. به این ترتیب می‌توانید پروژه‌های چاپی را مدیریت کنید.

قطعاً.

هم می‌توانید در دفاتر فنی و طراحی مشغول به کار شوید، هم می‌توانید کسب‌وکار شخصی خود را به صورت فریلنسری یا حتی فیزیکی راه بیاندازید.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به بخش «بازار کار» در همین صفحه مراجعه کنید.

√ چاپ، انواع چاپ و مراحل چاپ را می‌شناسید. به این ترتیب می‌توانید در پروژه‌های چاپی بهترین انتخاب‌ها را داشته باشید.

√ با آماده کردن طرح برای چاپ آشنا می‌شوید و جلوی باطله شدن چاپ را می‌گیرید.

√ پروژه‌های چاپی خود را با صرف زمان و هزینه‌ی به مراتب کمتری نسبت به دفاتر فنی و طراحی می‌توانید آماده کنید.

برای پاسخ به این سؤال، بخش سرفصل‌ها و بخش توانایی‌های پایان دوره را یک بار دیگر مرور کنید.

خیر. در این دوره به لپ‌تاپ نیازی ندارید.

حتی اگر قصد فعالیت در بازار چاپ و تبلیغات را ندارید، به عنوان یک فرد دارای کسب‌وکار یا حداقل به عنوان یک فرد شاغل نیاز به چاپ بعضی از محصولات چاپی پیدا می‌کنید.

در صورتی که چاپ را بشناسید و اطلاعاتتان در این زمینه قابل قبول باشد، هزینه‌ی تمام شده‌ی کار برایتان بسیار پایین‌تر از افراد عادی خواهد شد. صرفه‌جویی مالی شما به این واسطه، در یک پروژه‌ی چاپی متوسط چند برابر شهریه‌ی این دوره خواهد بود.

شهریه‌ی این دوره به اندازه چاپ فقط هزار تراکت A5 رنگی در سطح شهر است.

در صورت تمایل می‌توانید سؤالات خود را از طریق تلگرام شماره ۰۹۱۲۷۲۵۱۰۴۵ و یا تماس تلفنی با شماره ۶۶۹۰۸۶۹۸ از ما بپرسید.

مدت زمان هر جلسه

۳ ساعت و ۲۰ دقیقه

1 دیدگاه برای دوره کاربردی چاپ

  1. محمد شیخی

    آقای عربی نمیدونم من رو به خاطر دارید یا نه. اولین باری که این کارگاه برگزار شد به صورت حضوری بود. سال ۹۴ یا ۹۵ بود فکر کنم. من اون سال اون کارگاه رو شرکت کردم و هنوز که هنوزه دارم از چیزهایی که یاد گرفتم استفاده میکنم. امیدوارم که بتونم به زودی توی یکی از دوره های حضوریتون شرکت کنم و باز ببینمتون. ارادتمند شما، محمد شیخی

دیدگاه خود را بنویسید

به آدرس meysam.arabi@outlook.com ایمیل بزنید. در کمتر از ۴ ساعت پاسخگوی شما خواهیم بود.